מאמרים וטיפים

לבד לבד! שמעתם על ילדים שבוחרים בעצמם אקססוריז וגרביים ונראים טוב?

כל מה שאתם צריכים לדעת כדי להעניק לילדכם את היכולת לבחור אקססוריז ופריטי לבוש משלימים בעצמם!

אחד התסמינים המבשרים להורה כי הפעוט המתוק שלו מתחיל להתבגר ולהיות איש קטן הוא כאשר הילד מתחיל להראות סגנון אישי משלו. בין אם הוא מתעקש ללבוש בבוקר יום קיץ את מעיל הדובון השמן או ללכת לגן השעשועים עם נעליים חגיגיות משנה שעברה. למען האמת, זה לפעמים יכול לעייף ולסבך לנו את שגרת הבוקר ואנו מתפללים לעבור את השלב המתוק והמתיש בקלות ובלי מריבות מיותרות בכל יום.

אכן, הפעוטות שלנו בודקים כל הזמן את גבולותיהם (וגם את גבול הסבלנות שלנו:) אבל ברוב הפעמים כל מה שהם באמת רוצים זה קצת שליטה והזדמנות להיות עצמאיים … אז למה שלא ניתן להם את זה? 

בחירת בגדים באופן עצמאי ע”י הילדים, תורמת ל:

חיזוק הביטחון העצמי

אופנה היא במה בסיסית ומדהימה המאפשרת לכל אחד להתבטא ולעצב זהות אישית. ילד שמסוגל  להחליט מה ללבוש בגיל צעיר יפתח בעתיד ביטחון עצמי ומיומנות קבלת החלטות ועל הדרך יחזק את ההערכה העצמית שלו ויבין מהם העדפות שלו.

עידוד לעצמאות

כהורים, המטרה שלנו בחינוך הילדים היא לגדל אותם לבני אדם חזקים ועצמאים. לתת להם שליטה מסוימת על חייהם, כאשר כל השאר (האוכל שהם אוכלים, זמני השינה וכו’) מנוהלים על ידינו המבוגרים. העברת המושכות לידי הילדים בכל מה שנוגע להתאמת הפריטים המשלימים בלוק היום יומי תתרום רבות לעצמאותם.

בקרים רגועים

הפחתת המהומה סביב סטים שיכולים להראות מגוחך או מוזנח… זה אמנם עלול לקחת זמן רב אבל בסוף הילד ילמד את קודי הלבוש, כללי העונות בשנה וצבעים שהולכים יחד ואתם לגמרי תרגישו שזה מקל עליכם בבקרים עמוסים.

אז איך מלמדים אותם מה מתאים למה, כיצד מתאימים סיכת ראש לשמלת השבת וכיפה צבעונית לבגד?

אז קודם כל, כדאי להתחיל בהדרגתיות ולמזער נזקים .

נציג את הבגד הבסיסי בעיני הילד ונציין את הצבע שלו, את האורך שלו וכל מידע שיכול לכוון את הילד ולהבין האם הבגד הוא ספורטיבי, אלגנטי, חורפי וכו’. נבחר גרביים, אקססוריז, כיפות, קשתות וכל מה שאנו אוהבים בלוק המתוק של הילדודס.

ניתן לילד 2-3 בחירות שאנו מאשרים ונעניק לו את העצמאות אליה הוא משתוקק. נציע לו אפשרויות שמתוכן הוא יבחר את מה שהכי מוצא חן בעיניו.

לדוגמא:

3 כיפות צבעוניות בדוגמאות שונות

3 זוגות גרביים צבעוניים

2 דגמים של גופיות

עם הזמן, הילד ילמד את הסטים המתאימים, הצבעים שנראים טוב ביחד וכמובן ישמע מהמבוגרים סביבו פידבקים שיכוונו אותו לעלות על המסלול ולהיות הילד הכי יפה בגן, תנו לקטנטנים אומץ ועידוד לעשות את זה . אתם כבר תראו את הגאווה בעיניהם!

אם אתם רוצים להתחיל את החוויה המעצימה תוכלו להיכנס כבר עכשיו לאתר הבית של גרביים הבית ולפנק את המתוקים שלכם במגוון גרביים, גרביונים, קשתות, סיכות ראש, כיפות, גופיות, ציציות ואפילו תיקים ומחזיקי מפתחות מושלמים שכל הילדים אוהבים. התחילו כאן! >>אקססוריז לבנות << | >>אקססוריז לתינוקות<<